5 sposobów na przechowywanie peruk.

Peruki naturalne Kraków

Peruka naturalna, syntetyczna lub jakakolwiek alternatywna treska to niebanalna alternatywa nowej fryzury. Wymaga jednak odpowiedniej ochrony i pielęgnacji nie tylko w zakresie mycia szamponem, czesania, nawilżania i suszenia powietrzem, ale również wymaga odpowiedniego przechowywania. Przechowywanie peruk we właściwy sposób może mieć ogromny wpływ na ich długowieczność. System przechowywania peruki gwarantuje szybki i łatwy sposób, gdy będziesz chciał ją założyć następnym razem. Nikt przecież nie chce sięgać po perukę, która jest splątana, sucha lub pozbawiona blasku.

Po pierwsze, myjemy!

Zanim przechowasz perukę, musisz włożyć w nią trochę pracy. Zawsze zalecamy regularne rozczesywanie i mycie peruki, co około 7-10 użyć oraz pozwolić na to, aby peruka z włosów naturalnych wysuszyła się samoistnie, bez użycia gorącego powietrza. Jest to szczególnie ważne w przypadku mycia peruk syntetycznych. Natomiast peruki z ludzkich włosów można suszyć suszarką, przy czym uprzednio należy zabezpieczyć je środkami termoochronnymi, aby zapobiec zniszczeniu się naturalnych włosów. Całkowite wysuszenie peruki jest bardzo ważne, ponieważ jeśli Twoja peruka będzie wilgotna przed jej schowaniem, może rozwinąć się w niej pleśń.

Sposoby na przechowywanie peruki.

Gdy peruka jest czysta i sucha, musisz znaleźć chłodne, suche miejsce, aby przechowywać ją z dala od ostrego bezpośredniego światła słonecznego. Oto kilka świetnych sposobów na przechowywanie peruk!

1. Głowa peruki

Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca w domu, aby poświęcić głowę manekinom, są one świetną opcją przechowywania twoich peruk. Główki peruki są zbudowane podobnie do twojej głowy, więc najlepiej nadają się do utrzymania kształtu i stylu Twojej peruki. Poza tym fajnie jest zobaczyć swoją kolekcję z bliska. Stojaki na peruki występują w różnych rodzajach, w tym plastikowych, płóciennych, styropianowych i korkowych.

kupno włosów Kraków, Peruki Kraków, peruki Naturalne w Krakowie, peruki damskie Kraków, naturalne peruki damskie Kraków, peruki męskie Kraków.

2. Stojak na perukę

Podobnie jak głowa manekina, stojak na perukę jest doskonałą opcją do przechowywania i nie zajmuje tyle miejsca, co głowa manekina. Pomoże zachować fason peruki między użyciami i jest idealny do przechowywania peruk naturalnych oraz syntetycznych. Stojaki i główki peruk są również idealne do dłuższych peruk, które mogą się odkształcić w pudełku. Stojak na perukę jest składany, dzięki czemu jest przydatny w podróży! Inną opcją jest ten mobilny akrylowy stojak na peruki, który jest wyposażony w antypoślizgowy uchwyt dla dodatkowego bezpieczeństwa.

Peruki Kraków, męskie peruki naturalne Kraków, damskie peruki naturalne Kraków, peruki naturalne Kraków, kupno włosów Kraków

3. Jedwabna lub satynowa torba

Jedwabne lub satynowe torby do przechowywania peruk doskonale nadają się do utrzymywania włókien peruki w stanie nienaruszonym, co oznacza, że są zabezpieczone przed warunkami, które mogą powodować puszenie się, a nawet plątanie. Co więcej, gdy jest przechowywana w torbie, peruka nie zatrzymuje wilgoci i pozostaje miękka i jedwabista. Wiele peruk jest już sprzedawanych z satynowymi torbami, które zapobiegają ich elektryzowaniu się. 

Uwaga: Gdy chcesz przechowywać krótkie peruki, należy wywinąć je na lewą stronę i złożyć na pół. Natomiast długie peruki należy również wywinąć i złożyć na pół, a dodatkowo dłuższe włókna owijać wokół czepka. 

Peruki Kraków, peruki Naturalne w Krakowie, peruki damskie Kraków, naturalne peruki damskie Kraków, peruki męskie Kraków.

4. Pudełko do przechowywania lub oryginalne pudełko do pakowania

Perukę naturalną i syntetyczną możesz również przechowywać w pudełku. Pamiętaj, że pudełko musi dobrze zabezpieczać perukę przed światłem i wilgocią. Upewnij się także, że peruka naturalna leży w pudełku płasko, a jej kosmyki nie są narażone na odkształcenia. Takie pudełko schowaj w suchym i chłodnym miejscu, aby peruka na długo zachowała swój fason i piękny wygląd.

Peruki Kraków, peruki Naturalne w Krakowie, peruki damskie Kraków, naturalne peruki damskie Kraków, peruki męskie Kraków.

5. Wieszaki na peruki

Wieszaki na peruki to świetna opcja przechowywania dla każdego, kto ma mniej miejsca i wiele peruk. Można je zawiesić na haczykach przytwierdzonych do ściany lub specjalnych wieszakach przeznaczonych wyłącznie na peruki. Łatwo dostępny sposób na swobodne przechowywanie peruk.

Peruki Kraków, peruki Naturalne w Krakowie, peruki damskie Kraków, naturalne peruki damskie Kraków, peruki męskie Kraków.

Podobnie jak mycie i pielęgnacja, przechowywanie peruk jest niezbędne do długowieczności peruk. Odpowiednie przechowywanie wydłuża żywotność peruki, pozwalając jej pozostać w najlepszym stanie tak długo, jak to możliwe! Ogromną zaletą jest też fakt, że dzięki posiadania miejsca na przechowywanie peruki, masz możliwość zakupu kilku egzemplarzy i zmiany fryzury, aby czuć się dobrze i oryginalnie wyglądać.