Dlaczego warto wybrać stacjonarny salon peruk?

Peruki naturalne Kraków

Obecnie większość firm znajduje swoje miejsce w internecie. Z powodzeniem trafiają one do większego grona klientów z różnych zakątków Polski, a nawet i świata. Są jednak pewne rodzaje przedsiębiorstw, które nie do końca mogą w 100% oferować perfekcyjnej jakości produkty sprzedawane przez internet. Do takiej właśnie branży należy perukarstwo. O ile peruka z włosów syntetycznych nie musi stanowić dobranej w każdym calu fryzury, o tyle peruka z naturalnych włosów winna kreować doskonałą, idealną, szytą na miarę fryzurę. Jak więc może być ona sprzedawana przez internet?

Proces produkcji peruki Kraków

Przypomnijmy sobie, jak wyglądają poszczególne etapy w powstawaniu peruki. Najpierw odmierzamy Twoją głowę. Następnie za pomocą folii i taśmy lub gipsu przygotowujemy model Twojej głowy. Kolejnym krokiem do stworzenia peruki jest obrysowanie modelu Twojej głowy na specjalnym płótnie, odtwarzając linię Twoich włosów. Na tak przygotowany wzorzec nakładamy jedwabną siateczkę, która stanowi bazę do wplatania włosów.

Teraz dobieramy włosy do Twojej peruki. W zależności od tego, jaką perukę sobie zażyczysz, dopasowujemy odpowiednią długość użytych naturalnych włosów, ich kolor i jakość. Za pomocą metalowej szczotki dokładnie przeczesujemy włosy i mocujemy je w tak zwanym trzymadle. Kolejno dobieramy odpowiedni rodzaj wiązania, dzięki któremu Twoja fryzura będzie się układać tak, jak chcesz. Kolej na stylizację peruki według Twoich wytycznych i założenie jej na Twoją głowę.

Peruka to dzieło szyte na miarę

Jak widzisz, niemal każdy z tych etapów bazuje na wymiarach Twojej głowy i jej kształcie. Nie wyobrażamy sobie, stworzyć peruki znając orientacyjne dane, bo takiego dzieła nie da się później poprawić. Jakie są więc konsekwencje źle dobranego rozmiaru peruki? Przede wszystkim Twój dyskomfort. Będąc na ważnym spotkaniu lub uczestnicząc w przyjęciu, stale będziesz zastanawiać się, czy peruka dobrze leży, czy nie osuwa się i jak w niej wyglądasz. Oboje dobrze wiemy, że nie takie jest zadanie Twojej drogocennej peruki. Ma ona zdobić Twój wizerunek, być idealnie dobrana i pozwolić Ci na swobodne funkcjonowanie niemalże w każdych warunkach.

Jakie są konsekwencje źle dobranej fryzury?

Drugą ważną kwestią jest dobór odpowiedniej fryzury do Twojej twarzy, kształtu głowy i usposobienia. Wybierając perukę online, nie masz szansy przymierzyć jej i zobaczyć swojego wizerunku w lustrze. W profesjonalnym zakładzie usług perukarskich jest zgoła inaczej. To tu masz szansę perfekcyjnie dopasować swoją nową fryzurę, wybrać jej fason, zastanowić się nad grzywką i zdecydować, jaki kolor peruki będzie dla Ciebie idealny. W moim zakładzie zapewniam Ci także fachowe doradztwo, bo moim pierwszym zawodem było fryzjerstwo. Nie wspomnę już o ilości uszczęśliwionych klientów.

Sklep z perukami? Tak, stacjonarny proszę!

Tworzenie peruki to bardzo dokładny i czasochłonny proces, w którym liczy się precyzja miary i jakość wykonania peruki. Wydaje się niemożliwe stworzenie jej bez obecności przyszłego właściciela, a tym bardziej doboru jej koloru, czy sposobu układania się peruki, gdy tę osobę widzimy tylko na zdjęciu. Swoją drogą czego oczekujesz od salonu perukarskiego? Perfekcji, swobody użytkowania peruki, uatrakcyjnienia Twojego wyglądu? Nadmieniając tu wartość pieniądza… Chyba warto w tym przypadku otrzymać produkt doskonały, a nie tylko taki, który prezentuje się całkiem nieźle.