Dobór naturalnej peruki do kształtu twarzy

Damskie i męskie peruki naturalne Kraków

Peruka to doskonały sposób na zmianę wyglądu lub uzupełnienie utraty włosów. Istnieje wiele różnych rodzajów peruk, w tym peruki naturalne i syntetyczne. Peruki naturalne są wykonane z prawdziwych włosów, co zapewnia bardziej ich naturalny wygląd, są one przyjemne w dotyku i przede wszystkim niezwykle trwałe.

Przy wyborze naturalnej peruki ważne jest, aby wziąć pod uwagę kształt twarzy jej przyszłego właściciela. Właściwyfason peruki może podkreślić Twoje atuty i ukryć drobne niedoskonałości, zbliżając kształt twarzy do ideału. Jaki jest więc idealny kształt twarzy i jakie są inne jego rodzaje?

Główne kształty twarzy

Aby określić kształt swojej twarzy, spróbuj wykonać następujące czynności:

 1. Włosy zwilż lub przypnij do tyłu, aby nie przeszkadzały.

 2. Weź lusterko i stań przed nim w świetle dziennym.

 3. Spójrz na siebie z boku, a następnie z przodu.

 4. Zwróć uwagę na szerokość czoła, kości policzkowych i podbródka.

A teraz zobacz, jaki masz kształt twarzy:

 1. Twarz kwadratowa

Kwadratowa twarz ma szerokie czoło, równe kości policzkowe i kwadratowy podbródek oraz mocno zarysowaną linię żuchwy. Jest to jeden z najprostszych kształtów twarzy do rozpoznania.

 1. Twarz okrągła

Okrągła twarz ma zaokrąglone, niskie czoło, bardzo delikatnie zarysowane kości policzkowe i podbródek. Można powiedzieć, że jej długość jest taka sama jak szerokość. Twarz okrągła jest najczęściej spotykana.

 1. Twarz trójkątna

Trójkątna twarz ma szerokie, wypukłe czoło, wąskie kości policzkowe i wąski, spiczasty podbródek. Wydaje się ona pociągła. W Polsce twarz trójkątna jest najrzadziej spotkana.

 1. Owalna twarz

Owalna twarz jest uważana za idealny kształt twarzy, ponieważ jest proporcjonalna i symetryczna. Jej rysy są delikatne, ma zaokrąglone wysokie czoło, subtelnie zarysowane kości policzkowe i wystający podbródek.

 1. Twarz w kształcie serca

Twarz w kształcie serca łudząco przypomina twarz trójkątną. Ma ona szerokie czoło, zaokrąglone kości policzkowe, stanowiące najszerszy punkt na twarzy. Schodzą one od linii uszu do brody, a podbródek zwęża się, tworząc spiczastą jego formę.

Kształt twarzy, a fason peruki z naturalnych włosów

Dobór peruki przede wszystkim powinien kierować kształt twarzy. Jeśli dobierzemy perukę według własnych upodobań, nie będziemy wyglądać atrakcyjnie, a sama peruka nie zaprezentuje się naturalnie. Dlatego to kształt twarzy jest wyznacznikiem do stworzenia idealnej peruki dla kobiet czy peruki dla mężczyzn. Jak więc powinna prezentować się peruka z naturalnych włosów dla poszczególnych typów twarzy?

 1. Kwadratowa twarz

Jak już wspominałam, twarz kwadratowa ma szerokie czoło, równe kości policzkowe i kwadratowy podbródek. Aby złagodzić ostre rysy twarzy, wybierz perukę o miękkich liniach, takich jak peruka z falującymi lub kręconymi włosami. Unikaj peruk o prostych włosach, z przedziałkiemwykonanym na środku głowy, które mogą zaostrzyć rysy twarzy. Jeśli jednak marzysz o prostych włosach, zdecyduj się na fryzurę zaczesaną na bok, która wydłuży Twoją twarz. Wystrzegaj się także krótkich fryzur oraz mocnego cieniowania pasm peruki.

 1. Twarz okrągła

Aby wydłużyć okrągłą twarz, wybierz perukę o subtelnych liniach, takich jak peruka z prostymi włosami. Przedziałek na środku głowy, włosy opadające do ramion z lekko wywiniętymi końcówkami to najlepsze rozwiązanie dla okrągłej twarzy. Unikaj z kolei peruk cieniowanych, które zaostrzą rysy twarzy. Również grzywka nie będzie tu dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie fryzury bez grzywki, postaw na tę, która jest dłuższa i czesana na bok.

 1. Twarz trójkątna i twarz w kształcie serca

Dla zrównoważenia wąskiego podbródka w trójkątnej twarzy i w tej w kształcie serca wybierz perukę o objętości na dole, jak na przykład peruka z burzą loków. Doskonale sprawdzą się tu także długie włosy, które będą cieniowane od linii kości policzkowych. Unikaj natomiast peruk o objętości na górze, krótkich fryzur, w których ilość włosów tworzy bujną czuprynę na koronie głowy. Takie rozwiązania mogą podkreślić kształt twarzy.

 1. Twarz owalna

Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką lub posiadaczem owalnej twarzy, to masz ogromne pole do popisu. Marzą Ci się długie włosy, a może jesteś zwolenniczką boba? W każdej z tych fryzur będzie Ci dobrze. Z kolei panowie mogą postawić na żołnierskie fryzury lub dłuższe kombinacje, zaczesane do tyłu. W tym przypadku można zaszaleć.

Gdzie wykonać perukę naturalną odpowiednią do kształtu twarzy?

Jak już wiesz, przy wyborze peruki naturalnej ważne jest, aby wziąć pod uwagę kształt twarzy. Pomoże podkreślić on Twoje atuty i ukryć ewentualne niedoskonałości twarzy.

Oprócz kształtu twarzy, ważne jest również, aby peruka była wykonana z wysokiej jakości materiałów i fachowo dobrana do Twoich potrzeb. Na nic zdadzą się tu internetowe zamówienia. Peruki wykonane w profesjonalnym zakładzie usług perukarskich będą lepiej dopasowane, wygodniejsze w noszeniu i będą wyglądać bardziej naturalnie. Nic nie zastąpi doświadczenia i wiedzy perukarza w doborze peruki idealnie odpowiadającej Twoim potrzebom.

Jeśli szukasz peruki naturalnej, która będzie idealnie się prezentować i stanie się naturalnie wyglądającą fryzurą, wybierz perukę wykonaną w profesjonalnym zakładzie usług perukarskich.