Jak powstaje peruka ?

Zakład Usług Perukarskich Kraków

Aby peruka damska lub męska była piękna i służyła na długie lata musi być wykonana ręcznie. Do produkcji peruki potrzebujemy naturalnych włosów. Niezbędnymi narzędziami są również szydełko, model głowy klienta, płótno i jedwabna siateczka. Kiedy mamy już wszystkie niezbędne składowe do powstania peruki, możemy zabrać się do jej tworzenia.

Jak więc wygląda ręczna produkcja peruki ?

Jak już wspomnieliśmy do powstania peruki potrzebne są naturalne włosy. Takie włosy są skupowane w naszym Zakładzie Perukarskim. Powinny być one naturalne, nie farbowane, być zdrowe i mieć minimum 20cm. Najlepszymi włosami do produkcji peruki są włosy słowiańskie. To tak zwany Mercedes wśród wszystkich dostępnych włosów naturalnych. Do produkcji przeciętnej peruki potrzebujemy około 120g – 180g naturalnych włosów. Jak widzisz całkiem sporo.

Następnie potrzebujemy klienta, który chce kupić perukę damską lub męską. W tym celu odmierzamy jego głowę, a następnie za pomocą folii i taśmy lub gipsu przygotowujemy model głowy. Kolejnym krokiem do stworzenia peruki jest obrysowanie modelu głowy na specjalnym płótnie, odtwarzając linię włosów. Na tak przygotowany wzorzec nakładamy jedwabną siateczkę, która stanowi bazę do wplatania włosów. Już coś nam się powoli tworzy.

Czas na dobór włosów do naszej peruki. W zależności od tego, jaką perukę zażyczy sobie klient, dobieramy odpowiednią długość włosów, ich kolor i jakość. Za pomocą metalowej szczotki dokładnie przeczesujemy włosy i mocujemy je w tak zwanym trzymadle. W tym momencie zaczynamy wizualnie tworzyć perukę.

Uwaga, do dzieła. 

Stworzenie peruki damskiej lub męskiej przez Zakład Usług Perukarskich jest ciężką i pracochłonną pracą.

Za pomocą szydełka perukarskiego wiążemy włosy na tkaninie. Mamy do dyspozycji cztery rodzaje wiązań. To jakie wiązanie wybierzemy, będzie wpływało na to, jak peruka będzie się układać. Jeśli klient chce, aby włosy układały się naturalnie i były przylegające, wybierzemy wiązanie rozbieżne. Natomiast do fryzur widowiskowych, użyjemy wiązania odwracanego. Jest to najdłuższy proces, w produkcji peruki, ponieważ potrzebujemy na niego od 40h – 80h i wykonujemy w nim około 40 tys wiązań. Chyba nie myślałeś, że to takie czasochłonne i pracochłonne, prawda?

Nasza peruka już jest. Teraz musimy ją odpowiednio wystylizować, wedle życzenia klienta. Z damską lub męską peruką z naturalnych włosów możemy robić praktycznie wszystko. Głównymi czynnościami, jakie wykonujemy po powstaniu peruki są: rozczesanie włosów, ich przycięcie oraz wystylizowanie. Prawie gotowe, ale zostało najważniejsze.

Ostatnim etapem produkcji naszej naturalnej peruki jest przymocowanie jej do głowy klienta. Mamy do dyspozycji zakładki z taśmy lub klipsów. Obie metody są skuteczne i nie powodują przemieszczania się peruki w czasie użytkowania. Pamiętaj, że peruka, która została ręcznie zrobiona, jest szyta na miarę Twojej głowy- musi być idealnie dopasowana. Jeśli widzimy uśmiech na twarzy klienta to znaczy, że wszystko poszło zgodnie z planem.

Zakład Usług Perukarskich stworzy damską lub męską perukę , która posłuży na kilka lat.

Zakończyliśmy proces ręcznego tworzenia peruki. Teraz klient może cieszyć się z jej użytkowania oraz z nią eksperymentować. Peruki ręcznie robione z naturalnych włosów można dowolnie stylizować i myć. Warto więc zainwestować w nowe i piękne włosy, ponieważ peruka ręcznie robiona służy na około 7 lat. Twoje nowe włosy ogranicza tylko wyobraźnia. Nie musisz latami zapuszczać swoich włosów lub męczyć ich farbami. Wystarczy, że przyjdziesz do Zakładu Usług Perukarskich w Krakowie, a resztą zajmą się profesjonaliści.