Jakie peruki wybrać podczas chemioterapii?

Peruki z włosów naturalnych w Krakowie

Podczas terapii onkologicznej, którą jest chemioterapia, skutkiem ubocznym jest wypadanie włosów, a nawet całkowita ich utrata. Jest to niewątpliwie silne przeżycie, szczególnie dla kobiet, które każdego dnia dbają o nienaganną fryzurę, perfekcyjny kolor i idealne cięcie. Jednak taki punkt, jak Zakład usług perukarskich Dorota Boruta, powstał po to, aby w danych chwilach, podczas leczenia onkologicznego przynieść kobietom i mężczyznom radość i szansę na fryzurę, która wygląda naturalnie i szykownie.

Peruka przy leczeniu onkologicznym- naturalna czy syntetyczna?

Może nie jest to ten idealny moment, ale właśnie teraz wyobraź sobie, o jakich włosach zawsze marzyłaś/eś. Nasz zakład perukarski jest w stanie zrobić dla Ciebie perukę taką, jaką chcesz i będzie ona idealnie dopasowana do Twojej głowy. Jeśli Twój budżet nie pozwala Ci na perukę z włosów naturalnych, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić perukę syntetyczną. 

Peruki syntetyczne, które tworzymy, wyglądają bardzo naturalnie. Jeśli dodamy do tego trochę Twojej pracy, czyli odpowiedniej pielęgnacji i sposobu przechowywania Twoich nowych włosów- zyskasz idealną fryzurę na długi czas. 

Natomiast jeśli chcesz odwzorować swoją poprzednią fryzurę, bawić się włosami i koloryzować je, postaw na perukę z włosów naturalnych. Naturalna peruka daje Ci nieograniczone możliwości tworzenia fryzur. Musisz jednak pamiętać, że składa się ona z naturalnych włosów, a więc powinnaś/nieneś dbać o nią i pielęgnować jak najlepiej.

Jaki rodzaj włosów wybrać?

Peruki naturalne wykonujemy z włosów słowiańskich, azjatyckich lub brazylijskich. Nie bez powodu wyglądamy najkorzystniej w peruce z włosów słowiańskich. Nasza uroda, karnacja, a nawet kształt twarzy są wręcz stworzone do właśnie takich włosów, bo stanowią one nasz naturalny gatunek włosa. Włosy azjatyckie, czy brazylijskie są z reguły trudne do okiełznania. Peruka z włosów azjatyckich jest prosta i niepodatna na stylizację. Natomiast włosy brazylijskie są ciężkie, grube i kręcone, powodując trudności w układaniu, a nawet w pielęgnacji. Dlatego włosami, nad którymi warto się zastanowić przy tworzeniu peruki, są włosy słowiańskie. 

W przypadku włosów syntetycznych do wyboru masz dwa włókna, które są łudząco podobne do włosów naturalnych. Mowa tu o kanekalonie i modakrylu. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka trwałość i błysk, który wygląda, jak w naturalnych włosach. Nie myśl, że peruka syntetyczna będzie wyglądać i błyszczeć się, jak u lalki barbie. Takie peruki wykonane są z kiepskiej jakości syntetyku i nadają się na imprezy przebierane. Peruki syntetyczne z modakrylu i kanekalonu to produkty trwałe i swym wyglądem bardzo zbliżone do wyglądu naturalnej peruki. 

Jak cechy powinien mieć czepek?

Twoja skóra głowy, która została pozbawiona włosów, jest teraz niezwykle delikatna. Dlatego, aby peruka nie powodowała dyskomfortu w czasie użytkowania, ważny jest czepek, który będzie bezpośrednio okalał skórę głowy. 

Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest czepek szyty ręcznie. Pozwala on swobodnie oddychać skórze głowy, jest lekki, a każdy włos, który zostaje przyszyty do czepka, idealnie się układa i umożliwia bezproblemową zmianę przedziałka. Jest to jednak najdroższe rozwiązanie, ponieważ osoba wykonująca taką perukę musi poświęcić bardzo dużo czasu na jej wykonanie. 

Tańszym, a równie dobrym rozwiązaniem dla Ciebie jest czepek mono top z lace front, którego boki i tył wykonane są maszynowo, natomiast reszta szyta jest ręcznie. Taki czepek posiada na przodzie niewidzialną siateczkę, która pozwala na odsłanianie twarzy oraz czoła. Jest trwałym produktem, który bardzo dobrze przylega do skóry głowy i nie podrażnia jej.

Jaką perukę wybrać?

Jeśli jesteś niezdecydowana/y i nie masz pojęcia jaki rodzaj włosów, czy czepka będzie dla Ciebie idealny, skontaktuj się z nami lub odwiedź nasz Zakład Usług Perukarskich w Krakowie. Dobierzemy idealne włosy dla Ciebie, opowiemy Ci o ich pielęgnacji i stworzymy Twoją wymarzoną fryzurę.