Naprawa peruk. Czy można regenerować perukę naturalną?

Peruki naturalne Kraków

Jeśli zdecydowałaś się na model peruki naturalnej, wiedz, że masz do czynienia z produktem najwyższej jakości. Gdy do tego wybrałaś stworzenie peruki przez doświadczoną osobę, a sama peruka została wykonana na miarę Twojej głowy- posiadasz Mercedesa wśród peruk. Z czasem jednak wiązania w peruce ulegają poluzowaniu i pojedyncze włosy wypadają z tkaniny. Taki preces przypomina ten, który dzieje się na owłosionej skórze głowy. Choć w tym przypadku nowe włosy nie odrastają i należy je uzupełnić. Pamiętaj, że każda peruka po latach ulega stopniowemu zniszczeniu. Oczywiście główny wpływ na to ma niewłaściwa pielęgnacja peruki, nieprzestrzeganie zasad jej użytkowania oraz nieodpowiednie jej przechowywanie. Co jeszcze ma wpływ na trwałość peruki?

Co wpływa na
uszkodzenie peruki?

Najważniejszą rzeczą, która wpływa na trwałość peruki, jest jakość użytych do jej stworzenia włosów. Peruki naturalne wykonane z włosów wysokiej jakości będą trwalsze, bardziej odporne na uszkodzenia i mniej podatne na wypadanie, niż peruki z włosów niskiej jakości. Sposób wykonania peruki również ma wpływ na jej trwałość. Peruki wykonane z solidnych materiałów, takich jak siateczka poliestrowa lub monofilament, będą bardziej odporne na uszkodzenia. Również wspomniane dopasowanie utrzyma włosy w ryzach, nie powodując przemieszczania się peruki na głowie i ocierania tkaniny z wiązaniami.

Regularna pielęgnacja peruki pomoże zachować jej dobry stan i wydłużyć trwałość produktu. Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji peruki z włosów naturalnych:

  • Myj perukę raz na dwa tygodnie lub częściej, jeśli jest to konieczne.

  • Używaj szamponu i odżywki przeznaczonych do peruk z włosów naturalnych.

  • Suszenie peruki suszarką do włosów może uszkodzić włosy, dlatego najlepiej suszyć ją na powietrzu.

  • Nie używaj gorących narzędzi do stylizacji peruki, takich jak prostownica lub lokówka.

  • Gdy nie używasz peruki, przechowuj perukę w chłodnym, suchym miejscu.

Warto także wspomnieć, że wykonywanie pewnych czynności, a także nasze predyspozycje nie są obojętne dla naturalnej peruki. Nadmierna produkcja sebum, wysiłek fizyczny, który uruchomi gruczoły potowe, źle wypływają na kondycję produktu. Konsekwencją takich działań jest rozluźnienie wiązań oraz szybsze wypadanie z nich pojedynczych włosów.

Jak wygląda regeneracja peruki?

Niewątpliwie istotne jest, aby usługi renowacji peruki wykonał profesjonalna pracownia peruk. Tylko doświadczona osoba wie, jak zająć się peruką od początku do końca, aby przywrócić jej pierwotny wygląd. Oto etapy regeneracji peruki naturalnej, wykonanej przez osobę zajmującą się perukarstwem:

Ocena stanu peruki

Perukarz ocenia stan peruki, aby określić, jakiego rodzaju naprawy ona wymaga. Dokonuje tego, oglądając perukę pod lupą i sprawdzając jej włosy. Perukarz może również przeprowadzić test na rozdwojone końcówki, aby sprawdzić, czy włosy są uszkodzone.

Mycie peruki

Perukarz myje perukę szamponem i nakłada na nią odżywkę. Produkty te stanowią specjalne środki przeznaczone do peruk z włosów naturalnych. Szampon pomaga usunąć brud, tłuszcz i produkty do stylizacji, które mogą uszkodzić włosy. Odżywka nawilża włosy i pomaga im odzyskać blask.

Naprawa uszkodzeń

Jeśli peruka ma uszkodzenia, fachowiec wymienia uszkodzone włosy, dodaje je w miejsca, w których powstały ubytki, a następnie peruka poddawana jest zabiegom fryzjerskim.

Strzyżenie i stylizacja

Na koniec perukarz strzyże perukę i stylizuje ją zgodnie z życzeniem klienta. Perukarz może skrócić perukę, aby dopasować ją do aktualnego stylu klienta lub zmienić jej kolor.

Czas i koszt odnowy peruki

Czas i koszt odnowy peruki zależy od stopnia jej uszkodzenia. Jeśli peruka jest tylko lekko uszkodzona, odnowienie jej może trwać kilka godzin i kosztować kilkaset złotych. Jeśli peruka jest bardzo uszkodzona, odnowienie jej może trwać kilka dni i kosztować kilka tysięcy złotych.

Kiedy należy odnowić perukę

Perukę należy odnowić, jeśli jest ona uszkodzona lub straciła swój kształt. Uszkodzenia mogą być spowodowane przez niewłaściwą pielęgnację, do której przyczynia się stosowanie gorących narzędzi do stylizacji lub używanie peruki w niekorzystnych warunkach, takich jak wysoka temperatura lub wilgotność.

Regeneracja peruki, a zmiana swojego stylu

Regeneracja Twojej ulubionej peruki to także świetny pretekst do zmiany swojego stylu. Zmiana koloru peruki, odmieniona stylizacja, delikatne lub radykalne jej obcięcie sprawi, że poczujesz się lepiej, a znajomi znów będą pytać się, co zmieniłaś w swoim wyglądzie. Regeneracja peruki jest też jej po prostu potrzebna. Peruka z ubytkami, pozbawiona blasku wygląda nieestetycznie i zamiast zdobić- negatywnie wpływa na Twój wizerunek. Pamiętaj także, aby nie zwlekać z regeneracją swojej peruki. Im wcześniej zdecydujesz się na zabieg, tym mniejsze będą koszty jej regeneracji.

Piękna blond peruka po regeneracji Kraków
Blond peruka naturalna Kraków
Kobieta w peruce blond wykonanej z naturalnych włosów