Peruki naturalne vs. peruki syntetyczne

Peruki naturalne Kraków

Peruka naturalna oraz syntetyczna. Główne cechy oraz wady i zalety obu wyrobów.

Peruka naturalna lub syntetyczna może stanowić ozdobę naszej głowy, a nierzadko jest pomocna przy przejściu przez etap odrastania naturalnych włosów, po leczeniu chemioterapią. Peruka naturalna, która jest dobrze dobrana, jest niczym nasze włosy i też tak powinna być traktowana. Peruki syntetyczne często można zobaczyć przy spektaklach w teatrze, na imprezach przebieranych lub przy szybkich zmianach wizerunkowych.

Natomiast czy peruka syntetyczna nadaje się do noszenia na co dzień?

Peruka naturalna jest tworzona idealnie na głowę klienta, który złożył zamówienie na daną perukę. Czy peruka naturalna jest damska, czy męska musi być ona wykonana tak, aby osoba nosząca perukę czuła się swobodnie, nie krępowała jej ruchów, mogła ją dowolnie stylizować i pielęgnować. 

Jak już wiesz z naszego artykułu, proces powstawania peruki naturalnej jest niezwykle czasochłonny i wymaga od perukarza niesamowitej precyzji. Jest to bardzo ważne, abyś Ty był zadowolony i mógł cieszyć się swoimi nowymi, pięknymi włosami.

Peruka naturalna do zadań specjalnych.

Każdą dobrze zdobioną perukę z włosów naturalnych, możesz dowolnie farbować, czesać, myć, splatać i układać. Jest ona odporna na działanie wysokich i niskich temperatur, wilgoć, słońce i gorącą parę. 

W zależności od tego, jakie włosy są użyte do stworzenia peruki, możemy zauważyć reakcje włosów na różne czynniki. Jeśli są to włosy proste, peruka pod wpływem wysokich temperatur nie będzie się skręcać. Jeśli są to włosy falowane, przy wysokiej wilgotności włosy mogą się lekko puszyć. Tak, jak natura stworzyła dane naturalne włosy, użyte do stworzenia peruki, tak będą one się zachowywały na co dzień. Tylko w Twoich rękach jest to, jak długo naturalne włosy peruki utrzymają swoją miękkość, połysk i jedwabistość.

Naturalne włosy to przede wszystkim trwałość peruki.

Peruką naturalną możemy cieszyć się aż 4 lata oraz niewątpliwą ich zaletą jest czepek z mikroskóry, czyli materiału imitującego naturalną skórę, co pozwala na łatwą zmianę przedziałka. 
Niestety wadą jest ich cena, aczkolwiek przekładając ją na czas użytkowania peruki i możliwości stylizacji, stwierdzamy, że jest warta takiej zapłaty.

Czy syntetyczna peruka, znaczy gorsza?

Peruka z włosów syntetycznych jest tworzona przy użyciu włosów syntetycznych. Ich struktura w dotyku oraz ich wygląd bardzo przypominają naturalne pasma. Niestety ich żywotność jest krótsza i nieco niższa jakość. Peruki syntetyczne są dostępne praktycznie w każdej wersji kolorystycznej. 
Współcześnie produkowane peruki ze sztucznych włókien, są podatne na stylizację przy użyciu ciepła. W opisie konkretnego produktu zawsze powinna znajdować się informacja, o maksymalnej temperaturze, jaką można użyć. Aby umyć perukę syntetyczną potrzebujemy specjalnych środków do tego przeznaczonych, które dostaniemy w sklepie, oferującym sprzedaż peruk.

Może jednak peruka syntetyczna jest, jak włosy barbie?

Nic bardziej mylnego. Chociaż główną wadą takich peruk jest fakt, że nie nadają się do farbowania, ponieważ ich sztuczne włókna nie wchłaniają barwnika. A także fakt, że włos użyty do produkcji peruki jest sztuczny i  musimy pamiętać o tym, że po pewnym czasie włos może się mechacić, odkształcać, a końcówki przesuszać. Włosy syntetyczne wyglądem, są bardzo podobne do włosów naturalnych i z wielkim trudem można je odróżnić.  
Żywotność peruk syntetycznych to około 1 rok, przy prawidłowym przechowywaniu i pielęgnacji. Włosy modeli syntetycznych są najczęściej przytwierdzane do czepków z siateczki, które dają ograniczone możliwości zaczesywania włosów. 

Największą zaletą peruk syntetycznych jest ich cena, ponieważ w cenie peruki z naturalnych włosów, mamy kilka peruk z włosów syntetycznych.

To od Ciebie zależy, jaki rodzaj peruki wybierzesz.

Chociaż wyglądem peruka naturalna i syntetyczna praktycznie się nie różnią, ich struktura jest zupełnie inna. Natomiast niewątpliwie i jedna i druga ma swoje zalety oraz wady. Najpiękniejszym aspektem obu rodzajów peruk jest ich różnorodność. W tej chwili zakład usług perukarskich jest w stanie stworzyć dla nas perukę, na miarę naszych oczekiwań. Tylko od nas zależy, do jakich celów jest nam potrzebna peruka. Czy na co dzień wybierzemy perukę naturalną, czy na wielki bal perukę syntetyczną- ogranicza nas tylko nasze predyspozycje oraz wyobraźnia.