Skup włosów Kraków. Czy trzeba przygotowywać włosy do ich sprzedaży?

Peruki naturalne Kraków

Wpadłaś na genialny pomysł, że tego lata zmienisz swoją fryzurę. Do głowy przychodzi masa pomysłów. Do łopatek, do ramion, na chłopaka- możliwości są tysiące, a decyzja ta to nie lada wyzwanie. Przecież Twoje długie włosy są z Tobą już tyle lat, musi to być spektakularna metamorfoza. Wreszcie decydujesz się na najwygodniejszą opcję i szturmem ruszasz do fryzjera. Zastanawiałaś się może, co zrobić z obciętą, pokaźną kitą? Zachowasz ją na pamiątkę, a może chciałabyś sprzedać włosy? Gdy to drugie rozwiązanie bardziej przypada Ci do gustu, mam dla Ciebie kilka ważnych informacji, o których musisz wiedzieć, aby sprzedać swoje włosy.

Gdzie można oddać lub sprzedać włosy?

Oddać włosy możesz w fundacjach, które wspierają osoby w walce z rakiem. Z włosów tych tworzone są peruki, które stają się później własnością osób po leczeniu onkologicznym. Wtedy obcinasz takie włosy, wkładasz je do koperty i wysyłasz na adres fundacji.

Gdy chcesz sprzedać włosy najlepiej udać się zakładu usług perukarskich, który prowadzi skup włosów naturalnych, czyli do takiego zakładu jak mój. Jako doświadczony przedsiębiorca zajmuje się tworzeniem peruk, które odmieniają wygląd kobiet i mężczyzn, a także znajduje się u tu skup włosów. Do wykreowania peruki niewątpliwie potrzebne są odpowiednie włosy, które sprawią, że dana peruka będzie wyglądała tak, jak osoba zamawiająca tego oczekuje. Jak więc powinny wyglądać włosy, aby móc je sprzedać?

Peruki Kraków, męskie peruki naturalne Kraków, damskie peruki naturalne Kraków, peruki naturalne Kraków, kupno włosów Kraków
Peruki Kraków, męskie peruki naturalne Kraków, damskie peruki naturalne Kraków, peruki naturalne Kraków, kupno włosów Kraków

Jak przygotować włosy do ich obcięcia i sprzedaży?

Włosy, które chcesz oddać do skupu, powinny być przede wszystkim naturalne. Nie mogą być to farbowane włosy, poddawane trwałej ondulacji, a tym bardziej rozjaśniane. Dlaczego? Włos, który przeszedł wiele zabiegów chemicznych, ma zupełnie inną strukturę. Stworzenie peruki z takich włosów jest bardzo trudne. Należy również pamiętać, że osoba, która chce zamówić perukę w zakładzie świadczącym usługi perukarskie, oczekuje pożądanego efektu. A więc naturalne włosy, z których zostanie stworzona peruka, będą poddane stylizacjom i zapewne farbowaniu. Co w przypadku, gdy rozjaśnienie zostało zaledwie na końcach? Należy wtedy ściąć pozostałą stylizację i oddać w pełni naturalne włosy.

Kolejnym istotnym zagadnieniem jest długość włosów naturalnych, które chcesz sprzedać. Otóż najlepszą długością już tych ściętych włosów jest 35 cm. Nie wzięło się to znikąd. Z włosów, które mi sprzedajesz, wybierane są te równe, idealne do wiązania ich na tkaninie. Do stworzenia jednej peruki potrzebuję od 120g – 180g. Wiąże się to z pozyskaniem włosów od dwóch do trzech osób. Całkiem sporo prawda?

Czy pielęgnacja włosów przed ich oddaniem do skupu ma znaczenie?

Przed ścięciem włosów w celu ich sprzedaży należy odpowiednio o nie dbać. Niewskazane są tu wszelkie zabiegi stylizacyjne, do których używa się urządzeń wytwarzających wysoką temperaturę, a więc unikaj używania lokówki, suszarki czy też prostownicy. Po umyciu włosy osuszaj delikatnie ręcznikiem, a następnie daj im swobodnie wyschnąć.

Raz w tygodniu najlepiej na noc nakładaj na włosy olej kokosowy, który doskonale odżywi Twoje włosy. Zadbaj również o ochronę włosów przed słońcem, gdyż ono je wysusza i osłabia ich kondycję. Istotną kwestią jest także rozczesywanie włosów. Nie należy tego zabiegu zaniechiwać i wykonywać go szczotką, która nie będzie łamać włosów.

Osobną sprawą jest także zdrowa kondycja Twoich włosów, na jaką ma wpływ Twoje odżywianie. Pij dużo wody, dostarczaj organizmowi odpowiednią ilość mikro i makroelementów, a włosy odwdzięczą Ci się nieskazitelną jakością, która później zaowocuje ceną sprzedaży Twojego kucyka.

Czy obcięte włosy można wysłać, czy trzeba przyjechać osobiście do Krakowa?

Prowadzimy zarówno skup włosów stacjonarny, jak i skupujemy włosy wysłane do nas z każdego zakątka ziemi. Jak wygląda zdalne kupno włosów? Po wcześniejszej rozmowie ustalamy warunki współpracy. Następnie Ty udajesz się do fryzjera, informujesz go o zamiarze sprzedaży włosów. Fryzjer, robiąc kucyk, obcina włosy 2 cm powyżej znajdującej się na nich gumce. Następnie zaplata warkocz i delikatnie związuje jego koniec. Obcięte włosy wkładasz do czystego pojemnika i koperty, a następnie wysyłasz je na adres zakładu usług perukarskich.

W przypadku gdy chcesz przyjechać do zakładu osobiście, wtedy nie musisz obcinać włosów, bo zajmiemy się tym zabiegiem już na miejscu.

Kupno włosów Kraków- od czego zależy cena zakupu?

Na finalną kwotę Twoich obciętych włosów wpływa przede wszystkim jakość włosów i ich naturalna struktura. Jeśli duża część włosów posłuży do wykonania peruki, cena będzie adekwatnie rosła. Kolejnym zagadnieniem jest ich długość i waga. Im dłuższy kucyk uzyskamy, tym będzie on cięższy i stworzy większe możliwości stylizacyjne peruki. Niektóre klientki marzą o długich włosach, więc przyznasz, że 35 cm nie pozwoli na wykreowanie peruki z włosami, osiągającymi długość do łopatek. Dlatego włosy muszą być zdrowe i długie, by można było uzyskać za nie pożądaną kwotę.

Każdy Twój włos jest na wagę złota

Stworzenie peruki to czasochłonne zajęcie. Jednak wykreowana peruka jest często spełnieniem marzeń osoby zamawiającej ją, która zawsze śniła o idealnej fryzurze lub najzwyczajniej w świecie o takiej, którą miała wcześniej. Sprzedając nam swoje naturalne włosy, dajesz komuś szansę na odzyskanie pewności siebie, zagranie kolejnej roli w swoim życiu lub wykreowaniu nowego jej wizerunku. Niestety ile włosów nie skupilibyśmy, zawsze będzie ich brakowało. Dlatego zachęcamy Cię do kontaktu z nami i sprzedaniu nam swoich pięknych włosów. Dzięki temu Ty odmienisz swój wygląd i dasz szansę drugiej osobie na spełnienie jej marzenia o idealnej fryzurze.

Peruka z włosów naturalnych